УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ПИТАННЯМ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ПИТАННЯМ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ

В Комітеті Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування 25 липня 2023 року відбувся круглий стіл, присвячений легалізації медичного канабісу. Відповідний проєкт Закону про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни (№7457) був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 13 липня.

У заході взяли участь народний депутат України Ольга Стефанішина, заступники Міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін та Марина Слободніченко, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик, представники РНБО, Держлікслужби, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», науково-дослідних установ, фармацевтичного та аграрного бізнесу. Учасники обговорили різнопланові аспекти регулювання обігу канабісу з огляду на світовий та європейський досвід.

ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЛАТФОРМИ PROJECT UA

Link

Share Button

ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЛАТФОРМИ PROJECT UA

Під час навчання державних службовців категорії А у «Школі підготовки стратегів», організаторами якого є НАДС, Вища школа публічного управління та проєкт SURGe “Супровід урядових реформ в Україні” (Канада), 26 липня відбулася презентація платформи Project UA. Навчання відкрила Голова НАДС Наталія Алюшина та у своїй промові наголосила на актуальності та необхідності впровадження в роботі центральних органів інструментів платформи Project UA.
Керівник проєктів і програм SURGe Євген Машина розповів про призначення та переваги застосування системи, а також продемонстрував її роботу на прикладі плану діяльності НАДС на 2023/2024 роки та плану реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Нагадаємо, що метою Школи підготовки стратегів є формування сучасного управлінського світогляду через оволодіння знаннями і навичками розробки стратегій розвитку об’єкта управління в умовах глобалізації, євроінтеграції, післявоєнної відбудови та прийняття управлінських рішень у різних сферах суспільного життя.

МЕМОРАНДУМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ З УНІВЕРСИТЕТОМ КРОК

Link

Share Button
МЕМОРАНДУМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ З УНІВЕРСИТЕТОМ КРОК
18 липня 2023 року було підписано Меморандум про співпрацю між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) і Вищим навчальним закладом «Університет економіки і права «КРОК» (Університет «КРОК»). Свої підписи під документом поставили голова Держлікслужби Роман Ісаєнко та президент Університету «КРОК» Сергій Лаптєв.
В церемонії підписання також взяли участь заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко та директор Навчально-наукового інституту медицини Університету «КРОК» Богдан Божук.
Університет «КРОК» є першим і, поки, єдиним приватним закладом вищої освіти, який офіційно оформив співпрацю з Держлікслужбою. В той же час, така державно-приватна співпраця є перспективною для сторін, оскільки має на меті встановлення партнерських взаємовідносин та налагодження співпраці в напрямку підготовки кадрів у сфері охорони здоровʼя та менеджменту, а також подальшого професійного розвитку фахівців.
Сторони зауважили, що тепер фахівці відомства залучатимуться до освітнього процесу, організації безперервного професійного розвитку на базі Університету, а студенти матимуть змогу проходити стажування на базі Держлікслужби, її установ та підприємств. Також керівники домовились про проведення подальших діалогів та практичних кроків з метою спільної реалізації проектів, зокрема накових та науково-практичних, які входитимуть до сфери інтересів партнерів та сприятимуть розвитку системи охорони здоровʼя, як на регіональному, так і на національному рівнях.

ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ В АПТЕКАХ ОНОВЛЮЮТЬ – ЩО ПІДПАДЕ ПІД ТАБУ

Link

Share Button

ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ В АПТЕКАХ ОНОВЛЮЮТЬ – ЩО ПІДПАДЕ ПІД ТАБУ
(інтерв’ю для видання The Pharma Media, 10 липня 2023 року, інтерв’юер – Світлана Тернова, редактор, журналіст)

Часи, коли в аптеках відпускали тільки ліки – давно в минулому. Нині перелік товарів, дозволених для продажу в аптеці, набагато ширший, але деякі позиції далекі від медичного призначення і навіть підтримання здоров’я.

Коли затвердять новий перелік, наскільки суттєво його змінять, і чи тільки скоротять, як це позначиться це на інтересах споживачів та власників аптек, і чи відповідатимуть такі вимоги стандартам ЄС, — розповідає заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир КОРОЛЕНКО.

Перелік не змінювався вісім років

Чому виникла потреба переглянути Перелік, це чергове оновлення застарілих нормативів чи намагання виключити неприйнятні позиції для продажу в аптеці як закладі охорони здоров’я? Continue reading

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

На Рівненщині презентували оновлену лабораторію з контролю за якістю ліків. Від січня 2023 року фахівці установи  переїхали у відремонтоване приміщення державної форми власності. Це дозволяє заощаджувати щомісяця понад 11 тисяч гривень орендної плати.

Нова локація займає площу майже 160 квадратів.

Нещодавно лабораторія пройшла атестацію Держлікслужби та відтепер має дозвіл проводити інспектування та лабораторні дослідження якості ліків, а також здійснювати виробництво ліцензійних медикаментів.

30 червня 2023 року Свідоцтво про атестацію вручив колективу лабораторії заступник голови Держлікслужби України Володимир Короленко.

«Лабораторія обладнана сучасними приладами, тому перевірка якості ліків – на досить високому рівні. Дякую фахівцям, які працюють тут, адже контроль медичних препаратів напряму пов’язаний із здоров’ям людей. А люди – головна наша цінність», – звернувся до присутніх перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, який взяв участь у відкритті оновленої лабораторії.