ВООЗ ДОСЛІДИВ ПОРУШЕННЯ ДОСТУПУ ДО ЛІКІВ ТА МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ У ЛЮТОМУ-ЧЕРВНІ В УКРАЇНІ

Link

Share Button

ВООЗ ДОСЛІДИВ  ПОРУШЕННЯ ДОСТУПУ ДО ЛІКІВ ТА МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ  У ЛЮТОМУ-ЧЕРВНІ В УКРАЇНІ

Всесвітня організація з охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала результати дослідження, метою якого було задокументувати та проаналізувати причини порушення доступу населення України до ліків та медичних виробів на ранніх етапах війни. У звіті висвітлено, як воєнна агресія росії стала причиною широкого спектру атак на інфраструктуру охорони здоров’я зокрема: виробників і дистриб’юторів лікарських засобів та аптечні заклади, та відображено, як завдяки впорядкованому законодавству та залученню волонтерів вдалося подолати труднощі з логістикою та брак людських ресурсів.

На основі проведеного аналізу надано рекомендації щодо відновлення та/або створення систем, які є стійкими у реаліях затяжного конфлікту. Незважаючи на те, що рекомендації розроблено спеціально для ситуації в Україні, автори вважають, що багато з виявлених процесів можуть бути актуальними в інших конфліктних ситуаціях.

Докладніше (переглянути)

ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ДИРЕКТОРКИ НДІ ВПЗ ВЛАДИСЛАВИ БАТИРГАРЕЄВОЇ ІЗ КЕРІВНИЦТВОМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

Link

Share Button

ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ДИРЕКТОРКИ НДІ ВПЗ ВЛАДИСЛАВИ БАТИРГАРЕЄВОЇ ІЗ КЕРІВНИЦТВОМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

Однією зі знакових особливостей виконання будь-якого наукового проєкту є створення нових, а інколи – й неочікуваних, колаборацій між вченими, практиками, представниками громадськості. Реалізація проєкту «Соціально-правові та кримінологічні наслідки поширення пандемій та шляхи їх усунення в Україні» (реєстраційний номер 2020.01/0155), виконання якого здійснюється під егідою Національного фонду досліджень України, сприяла виникненню саме такого виду взаємодії між науковцями і практичними працівниками. Із робочим візитом 14 грудня 2020 р. відвідали Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (м. Київ) директорка Науково-дослідного інституту
вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Владислава Батиргареєва та науковий співробітник Аліна Калініна.
Під час робочої зустрічі одним із питань для обговорювання стали статистичні показники захворюваності на коронавірус в Україні. Також свою експертну думку щодо методологічної основи проєкту висловили заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко та директорка департаменту контролю якості лікарських засобів Ірина Суворова.