УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ УАЛДВК

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ УАЛДВК

22-23 травня  2019 р. у м. Вінниці  відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів (УАЛДВК) – найбільш представницької фахової спільноти дерматовенерологів, косметологів. Тема заходу – «Сучасні аспекти етіопатогенезу, діагностики та лікування дерматозів та інфекцій, що передаються статевим шляхом», в роботі якої взяли участь 397 лікарів-дерматовенерологів, в тому числі  244 делегати від всіх 27 регіональних осередків УАЛДВК та 155 гостей.
Під час першого пленарного засідання автор сайту прочитав доповідь «Перспективи розвитку дерматовенерологічної служби в умовах змін системи охорони здоров’я в Україні» та розповів колегам про зміни, які відбуваються в галузі, перспективи, виклики та їх шляхи їх подолання, про залучення до програм громадського здоров’я.
Наступного дня під час тематичного засідання розповів про стан проблеми антибіотикорезистентності при лікуванні інфекцій, що передаються статевим шляхом. Проблема давно вийшла за межі наукових лабораторій, набула глобального масштабу і, на думку ВООЗ, потребує політичної волі урядів для вирішення. Вже навіть неспеціалісти в усьому світі чули такі терміни, як “супербактерія”, “супергонорея”. З прийняттям в Україні цього року урядового Національного плану дій, розробленого Центром громадського здоров’я МОЗ України, маємо реальну можливість змінити ситуацію на краще.

 

Link

Share Button

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ЧЕРКАЩИНИ РОЗВИВАЄТЬСЯ

14 травня у прес-центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбувся спільний круглий стіл стосовно розгляду ключових досягнень та проблемних питань розвитку громадського здоров’я в області. У заході взяли участь представники Центр громадського здоров’я МОЗ України на чолі з Віктором Ляшком, Директорату громадського здоров’я МОЗ України (Ігор Поворозник), заступник начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова, голова комісії з питань охорони здоров’я Черкаської обласної ради Віктор Парамонов, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, головні лікарі обласних закладів охорони здоров’я, представники ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України”, фахівці ОДА та виконавчого апарату облради, представники громадських організацій. Окрема вдячність – голові Черкаської обласної державної адміністрації Олександру Вельбівцю, який працював з нами до кінця заходу, виявляв жвавий інтерес і взяв надзвичайно активну участь у обговоренні практичних питань побудови системи громадського здоров’я Черкащини. Було досягнуто принципової спільної позиції щодо створення регіонального центру громадського здоров’я, обговорено основні кроки щодо подальшого його розвитку.
Також було зроблено короткий моніторинговий візит до Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, який виконує в області пілотний проект розвитку регіональних систем громадського здоров’я RSSH, познайомилися з можливостями лабораторії та багато спілкувалися з працівниками про зміни в охороні здоров’я, що відбуваються.
Наслідком цього візиту стало прийняття 30 травня рішення Черкаської обласної ради про створення комунального некомерційного підприємства «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради».