В КИЇВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ВІДБУЛАСЯ ІV ЛІТНЯ ШКОЛА З ПРАВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Link

Share Button

В КИЇВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ВІДБУЛАСЯ ІV ЛІТНЯ ШКОЛА З ПРАВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Дискусійні юридичні аспекти в царині охорони здоров’я в Україні, особливості регулювання фармацевтичної діяльності, питання охорони психічного й репродуктивного здоров’я українців, а також інші аспекти охорони громадського здоров’я обговорюють учасники ІV Літньої школи з права охорони здоров’я, що розпочала свою роботу на базі Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Робота Школи тривала упродовж 16–17 липня 2021 року. Співорганізаторами події виступили представники Навчально-наукового центру медичного права кафедри службового та медичного права Інституту права КНУ імені Тараса Шевченка за сприяння ВГО «Міжнародна асоціація медичного права».

Університет на відкритті ІV Літньої школи з права охорони здоров’я представляли ректор Володимир Бугров, в. о. директорки Інституту права Олена Орлюк, співкоординаторка заходу Радмила Гревцова, а також інші працівники Інституту права КНУ імені Тараса Шевченка. Запрошеними доповідачами першого дня Школи виступили також заступник Голови Державної служби лікарських засобів та контролю за наркотиками Володимир Короленко й генеральний директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка.

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

Link

Share Button

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

Від імені Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками 6 липня 2021 року підписав Меморандум про співпрацю з Державною службою України з питань праці.

Цей документ покликаний оптимізувати координацію зусиль щодо попередження порушень вимог законодавства про працю, зменшення рівня незадекларованої праці, встановлення відсутності/наявності кваліфікованого персоналу під час провадження господарської діяльності з виробництва та торгівлі лікарськими засобами, обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, медичної техніки, виробів медичного призначення та біоімплантатів, в тому числі в частині здійснення державного ринкового нагляду.

Меморандумом передбачено обмін інформацією та взаємодію щодо організації проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, зокрема вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками під час провадження господарської діяльності з виробництва та торгівлі лікарськими засобами, медичною технікою та виробами медичного призначення.

Таким чином, буде виконуватися нагляд за дотриманням не лише ліцензійних умов на право провадження господарської діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, а й вимог законодавства про працю, що дозволить, зокрема, забезпечити комплексну міжсекторальну відповідь на звернення щодо невідповідного надання послуг в окремих аптечних закладах, у тому числі працівниками без фармацевтичної освіти. Це сприятиме подальшому впровадженню належної аптечної практики, задоволенню потреби населення у якісних ліках і медичних виробах та зростанню якості, доступності та ефективності вітчизняної охорони здоров’я.

ВІДБУЛОСЯ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ»

Link

Share Button

ВІДБУЛОСЯ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ»

5 липня 2021 р. Комітет з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association — ЕВА) провів круглий стіл, темою якого стало обговорення проєкту Закону України «Про лікарські засоби» № 5547. На запрошення Комітету EBA до обговорення долучилися основні державні діячі сфери лікарських засобів — представники державних регуляторів як законодавчої, так і виконавчої гілок влади, зокрема Сергій Кузьміних, голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Володимир Короленко, заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба), Євгенія Ткаченко, заступник директора ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (ДЕЦ) з питань реєстрації та фармаконагляду, Наталія Гуцал, державний експерт експертної групи з питань реєстрації лікарських засобів та дезінфікуючих засобів Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ України, а також представники професійних об’єднань, які діють на всіх етапах обігу лікарських засобів в Україні.