ФОТОМИТТЕВОСТІ. ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19 ЖИТЕЛІВ АМАЗОНІЇ

Link

Share Button

ФОТОМИТТЕВОСТІ. ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19 ЖИТЕЛІВ АМАЗОНІЇ
Медичні працівники подорожують човном уздовж Солімоса, у верхів’ях Амазонки, щоб вакцинувати від коронавірусу людей, які мешкають на її берегах у Манакапуру, Бразилія.

© Bruno Kelly, REUTERS
Більше фото тут

”WE ALL WANT SIGN ARE WE GOING TO TAKE OFF THE MASK SOON”

Link

Share Button

”WE ALL WANT SIGN ARE WE GOING TO TAKE OFF THE MASK SOON”

Самер Чейб (Samer Cheaib), гінеколог з Дубай, знятий на фото з новонародженим в перші хвилини його життя, на якому малюк намагається зняти маску з обличчя лікаря (5 жовтня 2020 року).
”We all want sign are we going to take off the mask soon” (“Всі ми чекаємо на сигнал, щоб зняти маски і повернутися до звичного життя”, – підписав пост Самер.

ПОРІВНЯННЯ СИСТЕМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ШЕСТИ КРАЇН В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ

Link

Share Button

TOPSHOT – An attending physician listens to the breathing of a patient who is recovering after admission to an intensive care unit (ICU) in the coronavirus (COVID-19) patient nursing department of The HMC Westeinde Hospital in The Hague on April 4, 2020. (Photo by Remko DE WAAL / ANP / AFP) / Netherlands OUT (Photo by REMKO DE WAAL/ANP/AFP via Getty Images)

ПОРІВНЯННЯ СИСТЕМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ШЕСТИ КРАЇН В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ

За матеріалами огляду Lindsay Maizland та Claire Felter  “Comparing Six Health-Care Systems in a Pandemic” для сайту Council on Foreign Relations

Пандемія коронавірусної хвороби COVID-19 завдала удару по системах охорони здоров’я по всьому світі, ставши лакмусом їхніх можливостей щодо догляду за пацієнтами та захисту медичних працівників в умовах кризи. Пріоритетними для влади у світі стали прагнення здійснити широкомасштабне тестування, звільнити місце в лікарнях та забезпечити наявність критичного медичного спорядження, наприклад, апаратів ШВЛ та масок.

Але результати неоднозначні. Деякі країни швидко запровадили плани пандемічного реагування, які допомогли їм значно обмежити поширення COVID-19. Інші не реагували у ранні терміни, і їхні системи охорони здоров’я були переповнені пацієнтами. У деяких випадках рішення державних та місцевих лідерів, спрямовані на припинення розповсюдження всередині громади, такі як заборони на подорожі та закриття закладів і установ, вплинули на різницю у тому, щоб зробити спалах більш керованим.

До Вашої уваги цей короткий дайджест шести різних систем охорони здоров’я та як вони справляються з пандемією. Continue reading

ФОТОМИТТЄВОСТІ. РТУТНИЙ ШПРИЦ 16 СТОЛІТТЯ

Link

Share Button

ФОТОМИТТЄВОСТІ. РТУТНИЙ ШПРИЦ 16 СТОЛІТТЯ

Ртутний шприц і перев’язувальні пакети з англійського корабля “Mary Rose”, що затонув 19 липня 1545 року у протоці Солент у Ла-Манші.

Ртутний шприц використовувався для лікування моряків від сифілісу.

НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ. УКРАЇНЦІ-НОБЕЛІСТИ

Link

Share Button

НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ. УКРАЇНЦІ-НОБЕЛІСТИ

Престижних наукових нагород у світі чимало, але першою все ж вважається славнозвісна Нобелівська премія, якою нагороджуються автори найвидатніших відкриттів у галузі фізики, хімії, медицини, фізіології, досягнень у літературі, а також за діяльність, направлену на зміцнення миру.

Серед лауреатів Нобелівської премії поки що немає українців за громадянством. Зокрема, у зв’язку з тим, що протягом останніх століть українські землі належали до різних держав, як-от Російської та Австро-Угорської імперій, де не вітався, а, часто, і відкрито заборонявся розвиток української культури, науки та літератури. Чимало майбутніх вчених емігрували в пошуках кращої долі і, зрештою, прославили своїми досягненнями інші країни.

Водночас серед всесвітньо відомих нобелівських лауреатів є вчені, письменники, діячі культури, які народилися, зростали чи жили і працювали в Україні чи мали українське походження. Серед них є й лауреати премії у галузі фізіології та медицини.

Ілля Ілліч Мечников (1845—1916) — мікробіолог, ембріолог, зоолог та імунолог україно-єврейсько-молдавського походження. Прізвище Мечников являє собою русифікований варіант українського прізвища Спадаренко (від староукраїнського «спадар» — меч), що носив його прадід. Народився у с. Іванівка-Панасівка Куп’янського повіту на Харківщині. Емігрував до Франції через переслідування імперської влади за українофільські настрої. 1908 року Іллі Мечникову разом із німецьким ученим Паулем Ерліхомбуло присуджено Нобелівську премію — «за праці з імунітету». Мечников відкрив (1882) явище фагоцитозу, розробив фагоцитарну теорію імунітету (1883).

Зельман Абрахам Ваксман (1888—1973) — американський вчений, вихідець із с. Нова Прилука Липовецького повіту Київської губернії (тепер Вінницька область). Він здобув Нобелівську премію 1952 року в галузі фізіології та медицини — «за відкриття стрептоміцину — першого антибіотика, ефективного при лікуванні туберкульозу».

 

 

 

Джордж Уолд  (1906 – 1997) – також американський вчений, професор Гарвардського університету, батько якого народився в українському селі поблизу Перемишля. У 1967 році здобув Нобелівську премію за відкриття, пов’язані з первинними фізіологічними та хімічними візуальними процесами ока разом з Рагнаром Гранітом і Голденом Гартлайном. Джордж Уолд виявив у рецепторах сітківки ока (паличках і колбочках) вітаміни А й А2 та з’ясував їхню роль в утворенні зорових пігментів.

Ерік Кандел (нар. 1929) – американський вчений, професор Колумбійського університету в Нью-Йорку,  у своїй нобелівській автобіографії говорить, що його мати народилась в Коломиї, а батько в родині, котра походить з Олеськіва, що знаходяться в Галичині. Він  лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 2000 року за дослідження сигнальної трансдукції у нервовій системі (робота Кендела показала, як медіатори через вторинні посередники і фосфорилювання білків забезпечують формування короткотривалої та довготривалої пам’яті).

Роберт Горвіц (нар. 1947) – американський генетик, лауреат премії 2002 року. Його бабуся по батькові іммігрувала в США на початку XX-го століття з Новгород-Сіверського (Україна), уникаючи переслідувань імперської влади за революційну діяльність, а дід по матері був родом з Остра на Чернігівщині. Основний науковий внесок Горвіца включає в себе дослідження хробака-нематоди Caenorhabditis elegans , в ході яких були відкриті гени-регулятори апоптозу.

Володимир Короленко

СТАРОВИННІ МЕДИЧНІ ІНСТРУМЕНТИ

Link

Share Button

СТАРОВИННІ МЕДИЧНІ ІНСТРУМЕНТИ

Давньоєгипетські бронзові хірургічні ножі. Близько 6 ст. до н.е.

5

Давньоримські хірургічні інструменти, знайдені у Помпеях.

RomeSurgericalTools

Французький латунний шприц 17 століття.1 (1)

Хірургічні інструменти 16 століття, включаючи пилку, пінцет для витягання наконечника стріли і екстрактор для куль.

L0012386 Surgical instruments of the 16th and 17th centuries.

Німецький черепний коловорот 18 століття.

rrsd857j-1390311996

 

 

 

ЖІНКИ-МЕДИКИ В АФГАНІСТАНІ. 1962 рік

Link

Share Button

ЖІНКИ-МЕДИКИ В АФГАНІСТАНІ. 1962 рік

473

В Кабулі (Афганістан), на медичному факультеті, дві афганські студентки уважно слухають пояснення викладачки, яка демонструє їм муляж. 1962 рік (AFP/Getty Images)

ПОЧЕСНА НАГОРОДА

Link

Share Button

ПОЧЕСНА НАГОРОДА

Сайт 2Сьогодні в нижньому Свято-Андріє-Володимирському храмі Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового з рук Преосвященного Варсонофія, вікарія Київської митрополії, єпископа Бородянського, отримав почесну нагороду – орден Преподобного Агапіта Печерського.
Сайт 3Це особливо приємно ще й тому, що пам’ять Преподобного Агапіта, “лічця безмєздного”, дуже вшановується на кафедрі дерматології та венерології НМУ імені О.О.Богомольця, де я починав свій шлях лікаря. З тих пір де б я не був і де б не працював – зі мною завжди ікона цього Святого.
Преподобний Агапіт жив в 11 столітті, прийшов до Київського Печерського монастиря одним з перших і мав постриг від першого печерського ігумена Антонія. Зціляв молитвою і зіллям. Відомо, що він читав твори Гіпократа і Галена грецькою мовою. Його чернече ім`я Агапіт в перекладі з грецької означає “божественна любов”. Це вища любов, це милосердя до знедолених, хворих та калік. Його життя і лікарська діяльність – приклад для кожного лікаря.Агапіт

КРАСА НА РЕНТГЕНІ

Link

Share Button

da7c2ab7-d01f-4ce8-80b8-096094dad768 10265382_504858342972987_8433356639209168211_oКРАСА НА РЕНТГЕНІ
Так виглядають золоті нитки, які використовуються в косметології, на ортопантомограмі
Знімки 3D-lab, 3-Дент

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВАЖЛИВИХ “ДРІБНИЦЬ”

Link

Share Button

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВАЖЛИВИХ “ДРІБНИЦЬ”

Місцевий працівник охорони здоров’я за допомогою ліхтаря перевіряє, чи немає ознак води і личинок комарів у автомобільних шинах на складі. Автомобільні шини є ідеальним місцем для розмноження комарів Аedes, які відкладають свої личинки у воду, що накопичується всередині шин. Це один із заходів профілактики лихоманки денге. Гавана, Куба.

Фото з сайту http://www.who.int/