УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ РАХУНКОВОЇ ПАЛАТИ

Share Button

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ РАХУНКОВОЇ ПАЛАТИ

Взяв участь у засіданні Рахункової палати. Доповів членам Рахункової палати щодо підтримки поновлення заходів державного нагляду (контролю) та державного ринкового нагляду Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками , висловленої на вчорашньому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування  народними депутатами-членами Комітету та керівництвом Міністерства охорони здоров’я України. Подякував за конструктивний діалог під час проведення аудиту фахівцями Рахункової палати.

Аудит встановив, що після запровадження в березні 2022 року мораторію на перевірки Держлікслужбою виробництва і обігу ліків, вони скоротилися в шість разів (порівняно з 2021 роком). Водночас рівень стягнення штрафів за цей час зріс із 16,3% до 33,3%. Кількість перевірок щодо якості та безпеки ліків у 2022 році та січні–серпні 2023 року скоротилась більше ніж учетверо, порівняно з 2021 роком. А обсяг нарахованих штрафів у січні–серпні 2023 року збільшився на майже 19% порівняно з річним показником 2022 року.

Через воєнний стан тимчасово обмежений доступ до Ліцензійного реєстру видів господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, їх імпорту (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), оптової та роздрібної торгівлі ними та вебсайту “Держлікслужба E-Trade Check”. Це ускладнює контроль за повнотою сплати до держбюджету ПДВ по операціях з постачання та ввезення ліків, а також не дає змоги споживачам впевнитись в якості лікарських засобів і медвиробів, куплених через інтернет-аптеки.

Аудит встановив, що за відсутності контролю Держмитслужби у 2021 році майже 70% імпортерів не мали ліцензій на ввезення ліків, у 2022 році – 59%, у січні–вересні 2023 року – майже 51%. Відповідно, таких підприємців Держлікслужба не перевіряла. Як наслідок, є ризики реалізації на ринку України неякісних, фальсифікованих ліків.

За інформацією Рахункової палати